„Септември“ загуби от „Ботев“ в Коматево

Ботев победи Септември в Коматево

Ботев Пд победи с 5:0 Септември София пред около 2000 зрители на базата в Коматево. По две попадения за канарчетата забиха Алекс Колев и Мариян Огнянов, а едно направи Кристиян Казаков. Тимът на Септември София се държа достойно през първото полувреме, но след почивката грешките в защитата им и класата на канарчетата си казаха думата. От официалната ложа двубоя изгледа героят от САЩ 94 Петър Александров.

Домакините установиха териториален превес още след първия съдийски сигнал. Пропуски направиха Балтанов, Алекс Колев и Божидар Васев. В 19-ата мин. след бърза триходова акция на Колев, Васев и Варела уругваецът се озова в изгодна позиция, но ударът му тресна лявата греда. Само 60 сек по-късно Васев се озова сам срещу бившия вратар на Славия Емил Петров, който отрази удара му, но топката стигна до Алекс Колев, който я прати в опразнената врата. В 37-мата мин. Димитър Воденичаров от гостите стреля в аут от 25 метра.

През второто полувреме в рамките на 17 минути между 49 и 66-ата канарчетата вкараха още 4 попадения във вратата на Септември, които бяха заменили на почивката титуляра Емил Петров с дошлия на проби бивш вратар на „Хасково“ Боян Пейков. Първо Мариян Огнянов направи 2:0 в 49-ата мин, до попадението му се стигна след като Милен Гамаков открадна топката от Илиян Гаров, пусна към Мацата, който останал сам срещу вратаря не сгреши. Само 120 сек по-късно Мариян Огнянов заби втория си гол в мача след нова грешка в защитата на гостите, като топката влетя доста комично в мрежата на Боян Пейков. В 59-ата мин и Алекс Колев заби втория си гол в срещата. Мариян Огнянов нахлу в пеналта, счупи кръстовете на няколко съперника, пусна с пета към свой съотборник, след последвалото центриране вратаря изби топката, но тя стигна до Алекс Колев, който от легнало положение стреля слабо, защитник я изби зад голлинията, но съдиите признаха попадението – 4:0. В 66-ата мин Кристиян Казаков разстреля Боян Пейков от точката на дузпата за 5:0, а в 74-тата мин Асен Чандъров се озова на изгодна позиция, стреля, но младия вратар на канарчетата Мартин Димитров улови удара му.

Ботев Пд – Септември    5:0

база „Коматево“, 2000 зрители

БОТЕВ ПД: Иванов (66 Димитров), Христов (к), Николов (61 Терзиев), Златков, Филипов (46 Марин), Васев (61 Казаков), Балтанов, Огнянов (61 Дрянов), Варела, Генов (46 Гамаков), Колев (61 Алексиев)

Треньор Петър Пенчев

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ: Петров, Здравков, Донев, Николов (к), Предев, Гаров, Димитров, Тодоров, Воденичаров, Аврамов, Спасов (Пейков, Икабе, Чапаев, Кисьов, Тончев, Чандъров, Иванов, Русев, Николов)

Треньор Николай Митов

Голмайстори: 1:0 Алекс Колев (20), 2:0 Мариян Огнянов (49), Мариян Огнянов (51), 4:0 Алекс Колев (59), 5:0 Християн Казаков (66)

Жълти картони: Алекс Колев,  (Ботев Пд), Предев, Николов (Септември)